Nezmeškejte předprodej Canva High s 20% slevou!

O nás

 Realfoot Shoes cover

 

Jsme český obuvnický startup z Prahy a Zlína. Vyvíjíme a vyrábíme unikátní barefootové boty s nejširším prostorem pro prsty na světě pro plně přirozený pohyb.

Boty jsme vyvinuli na základě poznatků předního českého lektora přirozeného pohybu Matyáše Kozmy, který je spoluzakladatem společnosti a odborným garantem vývoje. Společnost vede druhý spoluzakladatel Oldřich Antoš, vývojář, kreativec, podnikatel a vášnivý sportovec.

Boty a jednotlivé komponenty vyrábíme za etických podmínek v různých zemích v rámci Evropské Unie – v Česku, Polsku, Slovinsku. 

Při vývoji obuvi Realfoot jsme si dali za cíl naplnit všechno, co chodidlo od boty potřebuje

Vyvíjeli jsme je přes 3 roky a vývoji předcházely další 3 roky zkoumání chodidel, poznávání jejich potřeb, testování desítek barefoot i nebarefoot bot a také práce s lidmi (s dětmi, s lidmi, jejichž chodidla měla speciální potřeby nebo různé potíže).

Výsledkem je bota, ve které chodidlo funguje! Bota, která mu dovolí přirozeně reagovat na podněty z podkladu, po kterém šlapeme, zároveň jej ale chrání, a dokonce podněcuje jeho přirozené mechanismy a zlepšuje chůzi na tvrdém městském povrchu.

To vše díky speciální skladbě podrážky a vlkádací stélky, unikátnímu tvaru, který dává prostor, zároveň ale pevně drží v místech, kde to chodidlo potřebuje, a dalším inovacím, které u jiných bot nenajdete.

 

KDO JSME?

MATYÁŠ KOZMA

Realfoot idealist, co-founder, autor konceptu

„Když jsem si poprvé obul barefootové boty, něco ve mě se začalo smát. Začal jsem díky nim vnímat svá chodidla.

Jenže, čím více jsem je rozvíjel, tím více jsem si uvědomoval, že jim to nestačí. Přirozenost vypadá ještě jinak. A úsměv se vytrácel.

Zkoumal jsem tedy nohu a začal snít obotách, ve kterých se má chodidla smát nepřestanou.“


Matyáš je předním českým lektorem přirozeného pohybu.

 

OLDŘICH ANTOŠ

Chief executive, co-founder, kreativní duše projektu

„Tak dlouho jsem bušil na dveře českých výrobců a nechal se posílat s naším konceptem do blázince, až mi jednoho dne vyšla vstříc dílna úžasných profesionálů s otevřenou myslí.

Tam jsme vyvinuli boty, za kterými si stojím celým svým srdcem. Kvalitou ruční výroby i ohleduplností k přirozeným potřebám chodidel.“


Oldřich je podnikatel, kreativec, vývojář, aikidista. Tvoří věci, které mu dávají smysl, jako například Záložkodeník.

Zpět do obchodu